Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?

Práce v lese
(1 shlédnutí) (1) host
DolůStránka: 123
Téma: Práce v lese
Práce v lese Před 7 rok, 7 měsíce  
CHci se zeptat po vyučení hodlám jít do lesa pracovat s pilou a chci se zeptat zkušených těžarů jestli ta práce má výhody i nevýhody děkuji
Johny
Mírné zkušenosti
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.

Re: Práce v lese Před 7 rok, 7 měsíce  
V současné době to nepovažuji za rozumné rozhodnutí. Zkus se poohlédnout po něčem jiném, do lesa můžeš nastoupit kdykoliv.
kody

Re: Práce v lese Před 7 rok, 7 měsíce  
A proč?
Johny
Mírné zkušenosti
graphgraph

Re: Práce v lese Před 7 rok, 5 měsíce  
Ahoj delal jsem v lese 5 let mel jsem vyuční list .. ted jsem stat zam. dodelal jsem si mat.. a už bych se nevratil.........
maky
Začátečník
graphgraph

No já bych tu práci až tak nehanil. Jsem v lese tři roky a práce mě pořád baví. Jestli chceš jít dělat těžaře, tak se nesmíš bát práce a to myslím i té špatné, protože dobrou práci dostanou harwestory nebo chlapi co tam dělají nějaký ten pátek. Ale pokud můžu poradit, tak matura není na škodu. Pokus se si jí dodělat alespoň dálkově. Jinak přeji mnoho štěstí a hodně práce. V lese ji teď moc není.
Marek88
Začátečník
graphgraph

Netvrdim že prace v lese je špatna me se libi , i ted když někdo chce tak jdu s pilou zavrčet.Ale pracovat jako soukromník aby nekdo určoval za kolik budu dělat,to mě hlava nebere už vidím ja opravařovy třeba na plyn řeknete za kolik bude dělat že mu víc nedate .A tu maturitu si dodelej to se nestrtí..
maky
Začátečník
graphgraph

A myslíte si že má cenu se ještě dnes hnát do lesa s traktorem? Nikdy sem v lese nemakal. Jen ve svým lese. Ale plánoval jsem zakoupit s tatíkem lesní stroj. Nejspíš UKT a využít ho i na jinší práce ne jen do lesa. A taky mě napadla myšlenka že by si mohl stroj taky něco vydělat v lese. Jak je to vubec se sháněním v lese? Třeba chodit za hajnýma nebo někde na obec?
stipl
Začátečník
graphgraph

Určitě je dobré se zeptat hajných ať už od akciovek nebo co mají na starosti obecní lesy. Nebo se můžeš zeptat u Vojenských lesů a statků. Teď té práce moc není, tak nevim jestli tě někdo veme jen na nějaké občasné práce. Jinak hodně zdaru přeju
Marek88
Začátečník
graphgraph

Re: Práce v lese Před 7 rok, 4 měsíce  
píšete tu, že v lese moc práce není, ale třeba na Moravě je docela fuška sehnat schopného samostatného těžaře. Horko těžko jsme hledali letos v zimě těžaře, kterému by se 350 kubíků nezdálo málo. A to nemluvím o situaci, že potřebujeme pokácet jen pár desítek polomových nebo kůrovcových stromů. To už aby si ho tam člověk odvezl, dal mu sváču a zase ho zavezl domů.
Za kolik se dnes v lese těží?
Lamm
Začátečník
graphgraph

Re: Práce v lese Před 7 rok, 4 měsíce  
Zeptám se celkem bezelstně, která že to je část Moravy ? Je tato Morava v České republice ? Dost mne totiž Váš příspěvek svádí k napsání jedné věty, ještě tu o Budulínkovi prosím. Ještě tak věta o kubících, tu bych bral, každý by chtěl dlouhodobější práci, ale že by se mezi posledními mohykány opravdových dřevorubců nenašel někdo, kdo by šel dělat za cenu 150 Kč/kubík ve hmotě kolem kubíku, tak tomu nevěřím. Nebo že bych se hodně pletl s tou cenou ?
Co se týká té předposlední věty, to jste si nejspíš spletl obor, v tom našem je totiž problém si na tu sváču vydělat, natož aby nás někdo někam vozil ! Jó to takový zedník to je jiná. Tam se dnes k té sváče musí donést hezky bifteček, pivíčko už se považuje za neúctu, ale takový Honza Chodec a nejlépe celá lahvinka, to je jiná.
Jestli on není háček v té poslední větě, za pajdu Vám to nikdo dělat nebude, snad jen opravdový zoufalec co má "pilu" z Baumaxu a les viděl jen na obrázku.
Radek
Zkušený
graph
Pohlaví: Muž Klub Sběratelů Řetězových Pil Narozeniny: 10/09
Vždy je potěšením probudit k životu starou techniku

NahoruStránka: 123