Lesní technika Motorové pily Stihl Stihl MS 261

Stihl MS 261

Špičková motorová pila moderní koncepce, navazující na předchozí legendární model MS 260. Velmi mnohostranně použitelná pila s benzinovým motorem střední výkonové třídy. Úsporná, s nízkými vibracemi, univerzálně použitelná při ošetřování lesních kultur a hustých porostů, při probírce tyčoviny a slabých stromů, při stavebních pracích a při řezání palivového dříví. Snadno čistitelný filtr HD2 a mnoho dalších praktických detailů. Až o 20% nižší spotřeba a o 50% nižší emise oproti konvenčním dvoutaktním motorům STIHL.

 

Technická data:

Zdvihový objem 50,2 cm³
Výkon 2,8 / 3,8 kW/k
Hmotnost 5,2 kg
Délka lišty 37 cm
Pilový řetěz Oilomatic 0,325"RSC
Antivibrační systém Stihl sériově
Stihl ErgoStart ne E
Motor Stihl 2-Mix/motor-4-Mix 2-Mix
Katalyzator ne D
Hladina akustického tlaku 102 dBA
Hladina akustického výkonu 113 dBA
Úroveň vibrací vlevo / vpravo 3,5 / 3,5 m/s²

 

Komentáře (4)Add Comment
...
napsal Vojtěch, květen 08, 2011
Tuto pilu jsem měl objednanou u našeho STIHLáka ještě když nebyla ani v centralním skladu. Nemohl jsem se jí dočkat. A rozhodně jsem neprohloupil. Nízké vibrace, skvělá manipulovatelnost, filtr opravdu není potřeba čistit tak často, jak tvrdí výrobce a spoustu dalších praktických detilů a vychytávek, které z této pily dělají špičkový stroj ve své třídě. Všem vřele doporučuju!!!
...
napsal Ladislav.Krupka, listopad 09, 2011
Zajímala by mne spotřeba této pily. Máme s bráchou dvě 260. a jednu 460. Jak udává výrobce o deset procent nižší spotřeba a o padesát procent méně škodlivin musí už být vidět???
...
napsal Franchesco, prosinec 03, 2012
Pilu jsem zakoupil nedávno a její výkon strčí do kapsy silnější MS 391 jako nic. Jde perfektně za plynem. Nejvíc mne potěšily matice na krytu ,které nevypadnou. Je lehká na manipulaci,doporučené řetězy RSC jsou dobré, ještě lepší jsou RD3, ale za skoro 3x násobnou cenu. ( 912.-)
...
napsal Martin, prosinec 19, 2012

Napiš komentář
Musíš se přihlásit, abys mohl přidat komentář. Zaregistruj se pokud ještě nemáš účet.

busy