Lesní technika UKT Zahraniční Valtra N111

Valtra N111

seznam článků
Valtra N111
Valtra N111
Všechny strany

Serie N - vyjímečná všestrannost

Serie N je poháněna spolehlivým Valtra čtyrválcovým motorem SisuDiesel. Jako výsledek kombinace vysoce výkonného a přitom relativně malého motoru mají traktory Serie N krátkou skosenou kapotu. Výsledkem je kombinace vynikajícího výhledu a extrémní ovladatelnosti.

 

Jsou dostupné tři základní verze traktorů Serie N

N Classic s mechanickou převodovkou a mechanickým ovládání hydrauliky
- 24 + 24 rychlostí/řazení pod zatížením
- 36 + 36 rychlostí s plazivými rychlostmi
- mechanické ovládání pojezdu dopředu a dozadu
- mechanické ovládání hydrauliky

N HiTech s elektronicky řazenou převodovkou a mechanicky ovládanou hydraulikou
- 24 + 24 rychlostí/řazení pod zatížením
- 36 + 36 rychlostí s plazivými rychlostmi
- elektronické ovládání pojezdu dopředu a dozadu
- mechanické ovládání hydrauliky

N Advance elektronické ovládání pojezdu vpřed a vzad v kombinaci s elektronicky ovládanou hydraulikou
- 24 + 24 rychlostí/řazení pod zatížením
- 36 + 36 rychlostí s plazivými rychlostmi
- elektronické ovládání pojezdu dopředu a dozadu
- elektronické ovládání hydrauliky
- automatické řazení
- ovladač vnějších okruhů hydrauliky integrovaný v ruční opěrce

 

Nová generace motorů

Traktory Série N jsou poháněny čtyřválcovými motory SisuDiesel. Točivý moment vzrostl přibližně o 10 % v porovnání s předchozími modely. Dva nejvýkonnější traktory Serie N jsou nyní vybaveny vstřikováním paliva Common Rail a zvýšením výkonu motoru při transportu [transport boost] a při využití vývodové hřídele.

Výkon řady motorů používaných pro Série N je od 88 do 152 koní s navýšením až do 160 koní. Nejvýkonnější motory osazené v traktorech N 121 a N 141 používají Elektronický management motoru (EEM3) a common-rail vstřikování. Řadu motorů pro traktory Série N doplňuje mimo jiné také výkonný a ekonomický motor N 111e Ecopower.

Common-rail motory (Citius)
Díky technologii Common Rail je chod motoru klidný i v nízkých otáčkách. Motor velice pružně reaguje na změny plynového pedálu. S výkonem 152/160 koní a vysokým zdvihem je Serie N s 4,9 litrovým motorem 49CWA extrémně kompaktní; stejná velikost jako u ostatních traktorů N Serie. Motory Cirius Serie N splňují emisní normy Tier3/Stage3A

Extra výkon a úspora paliva
Maximální výkon motoru Citius 49CWA je dosažen již při 2000 ot/min. Transportní navýšení výkonu při rychlostech H2, H3 a H4 dosahuje hodnot od 144 koní u modulu N 121 až do 160 koni u modelu N 141. Novou vlastností jsou tzv. „šetřivé otáčky“ u modelů Common Rail: je-li zatažena ruční brzda, otáčky motoru automaticky klesnou na 650 ot/min.

Snadný přístup při údržbě

Běžná servisní místa jsou velice snadno dosažitelná. Odklápěcí kapota se snadno zdvihá a umožňuje volný přístup k chladícímu systému, olejovým a palivovým filtrům. Nový filtr sání vzduchu je také snadno dosažitelný a lehko vyměnitelný.