Lesní technika SLKT ZTS LKT 120 A

LKT 120 A

Lesní kolový tahač LKT 120 A je moderní speciální tahač vyšší výkonové třídy, určený pro vyklizování dřeva z porostu, jeho přibližování na odvozní místo a na ukládání na skládky.

Koncepce tahače vychází z klasického uspořádání, s pohonem všech čtyř kol stejné velikosti, což je spolu s vhodným rozložením zatížení náprav zárukou velké tažné síly. Rovnoměrné rozložení tlaku kol na půdu zabezpečuje kloubové spojení předního a zadního rámu přičemž křížení náprav umožňuje axiální kloub, kterého součastí je i svislý kloub, dovolující zlamování rámů a tím řízení tahače. Takto řešený podvozek umožňuje spolehlivou jízdu i ve velmi náročném terénu.

K dobré manévrovatelnosti přispívá i koncepce hnacího traktu. Hydrodynamický měnič momentů, čtyřstupňová planetová reverzační převodovka s řazením pod zátěží a elektrickým ovládaním řazení, automatické diferenciály, plnohydraulické řízení, vysokoúčinné diskové brzdy jsou prvky, kterými dosahuje tahač špičkovou úroveň v lesní technice.

K vysoké produktivitě práce tahače přispívá dvoububnový naviják s dostatečnou rezervou navíjecí síly, elektrohydraulicky ovládaný. Pneumatiky a zadní rám tahače chrání při práci s navijákem ochranný štít, který je možné hydraulicky sklápět. Tím je umožněné odlehčení zadní nápravy a zvýšení stability.

Rampovací radlice je určena pro rampování kmenů na skládky a jejich začelování. Možné je i využítí na menší terénní úpravy.

Bezpečnostní, prostorná, vytápěná kabina je dokonale izolovaná proti působení hluku a vibracím pružným uložením na rámu tahače s vnitřním čalouněním. Umístění ovládacích prvků a odpružená regulovatelná otočná sedačka zaručuje splnění všech somatografických požadavků. Základní výbava kabiny požadována příslušnými předpisy je doplněna o střešní průlez, ochranné mříže skel a samostatný ventilátor za účelem zvýšení bezpečnosti a pohodlnosti obsluhy.

Tahač je vybavený technologickými pomůckami pro přibližování dřeva, jako i nářadím pro vykonávaní údržby, technické prohlídky a opravy. Splňuje všechny ustanovení příslušných předpisů pro jízdu na veřejných komunikacích.

 

lkt120alkt120a2

Typ motoru                           Z 8601.03 (od roku 1981 - Z 8701.77)

Druh                                      naftový, čtyřdobý s přímým vstřikem, vodou chlazený

Počet válců                           6

Vrtání/zdvih                         110/120mm

Jmenovitý výkon                   84kW

Jmenovité otáčky                 2200ot./min

Max. rychlost dopředu          25km/hod

dozadu           20km/hod

Max. navíjecí síla                  78,5kN

Max. rychlost navíjení          1m/s

Hmotnost                               9990kg

 

 

Komentáře (0)Add Comment

Napiš komentář
Musíš se přihlásit, abys mohl přidat komentář. Zaregistruj se pokud ještě nemáš účet.

busy