Lesní technika UKT České Zetor 7045

Zetor 7045

Kolový traktor Zetor 7045 je odvozen od typu Zetor 7011. Je určen pro zemědělské a lesní hospodářství, dopravu, stavebníctví a průmysl. Umožňuje použití všech zemědělských strojů, nářadí a přívěsů Československé i zahraniční výroby, pokud odpovídají Československým normám.

Motor tohoto traktoru je vznětový řadový čtyřválec s přímým vstřikem paliva, chlazený kapalinou.

Spojka je dvojúčelová sestává ze dvou lamel a talířové pružiny. Jedna lamela slouží pro pojezd traktoru, druhá pro pohon vyvodového hřídele.

Převodovka je provedena jako jeden celek se spojkovou skříni, s připojovacími přírubami k motoru a ke skříni rozvodovky. Počet převodových stupňů je 10+2, tj. 5 silničních vpřed a 1 zpáteční, 5 redukovaných vpřed a 1 redukovaný zpáteční. Pro snazší řazení převodových stupňů jsou traktory vybaveny zařízením pro přibrzďování předlohy a synchronizační spojkou, která umožňuje spolehlivé a bezhlučné řazení 4. a 5. převodového stupně.

Násobič kroutícího momentu umožňuje řazení pod zatížením, tj. bez vypínání motorové spojky, čímž se zvýší obvodová síla na hnacích kolech traktoru o 31%. Tím je dosaženo 20 rychlostí vpřed a 4 zpátečních. Násobič je ovládán pneumaticky.

Přední hnací náprava je výkyvná a její max. výkyv je 15°. Pohon dostává od skříně vývodu zakrytovaným kloubovým hřídelem.  Pohon se přenáší kuželovým převodem a diferenciálem. Diferenciál rozděluje pohon přes polonápravy, dvojité klouby a přes redukční planetové převody v kolech na obě přední kola.

Nožní brzdy jsou kapalinové, čelisťové. Je použito dvoupedálového systému brzd s automatickým vyrovnávačem, který propojuje dva samostatné brzdové okruhy.

Ruční brzda je mechanická, pásová a působí současně na obě kola. Zajišťuje se pomocí rohatky a západky.

 

Typ motoru                             6901

Počet válců                             4

Jmenovité otáčky                   2200 ot./min.

Výkon motoru                         47,5 - 5%

 

zetor7045-1zetor7045-2zetor7045-3

Traktor na obrázcích se vymyká běžným parametrům Zetoru 7045. Prošel nesčetnými úpravami a bylo dosaženo těchto parametrů a vylepšení

 

Motor                                     Zetor 7301 (zvýšený výkon)

Výkon                                     62 kW

Samosvorný diferenciál přední nápravy, polohovatelný volant, max. rychlost 36 km/hod

Nástavba                                PTR Třeboň, čelní nakladač Trac - lift TL 102 SLX

Naviják                                   DTN - 4

 

 

Komentáře (1)Add Comment
...
napsal Radek, březen 22, 2009
Velice pěkně Frantou tuningovaný ZETOR !

Napiš komentář
Musíš se přihlásit, abys mohl přidat komentář. Zaregistruj se pokud ještě nemáš účet.

busy