Lesní technika UKT Zahraniční Traktory John Deere, řada 6020 SE

Traktory John Deere, řada 6020 SE

Traktory s motorem o výkonu 55-81kW(75-110koní). Spojují v sobě tradici, spolehlivost a kvalitu značky John Deere, to vše doplněné pohodlným ovládáním a líbivým vzhledem. Charakteristickým rysem této řady jsou zdokonalené, hospodárné motory PowerTech, výběr ze tří různých převodovek a jednoduchá údržba, díky které bude vaše každodenní práce ještě jednodušší a pohodlnější. To vše v sobě skrývá vyspělá traktorová konstrukce John Deere. V nabídce je také typ 6020SE Low Profile s výškou zmenšenou na 2,50 metru. Motory PowerTech jsou konstruovány tak aby vydržely každodenní tvrdou práci. I na nich inženýři usilovně pracovali, aby každá jejich součást byla odolnější a vydržela déle. Svými objemy (4,5 l čtyřválce a 6,8 l šestiválce) poskytují dostatečný výkon potřebný pro dosažení maximálního točivého momentu. Ve spojení s duálním systémem chlazení, tvarem komůrky ve dně pístů a poměrem vrtání a zdvihu 1:1,2 poskytují výborný průběh křivky točivého momentu a vykazují nízký obsah spalin při nízké spotřebě paliva.Vzhledem k tomu, že John Deere neustrnul ve vývoji svých motorů a tím jsou traktor i motor dokonale sladěni. Umožňují tedy přenos plného výkonu na vývodovou hřídel, se širokým pásmem dodatečného výkonu a zálohou točivého momentu až 34%. Interval výměny motorového oleje je 500 Mth.

Celofánová konstrukce John Deere je tužší a rozkládá hmotnost neseného nářadí po celé délce rámu. Motor i převodovka jsou vystaveny menšímu namáhání. Díky tomu lze pracovat s většími záběry a stroji, zvyšujícími produktivitu bez jakéhokoliv dopadu na životnost traktoru. Průběžný rám rovněž zjednodušuje připojení čelního nakladače. Ve spojení s levou rukou ovládaným reverzorem jsou traktory řady 6020SE ideálními pro práci s čelními nakladači. Spojka PermaClutch 2 je více lamelová a stala se měřítkem, podle nějž jsou porovnávány všechny ostatní spojky. U traktorů řady 6020SE ji najdete v základní výbavě. Spojku PermaClutch 2 není třeba seřizovat, olej odvádí teplo z kotoučů a zároveň je dokonale promazává i při velkém zatížení. Velké kotouče s průměrem 225 mm jsou tak chráněny před zapečením a následným poškozením třecích ploch. To je jen jedna z mnoha ukázek, jak provedení techniky John Deere prodlužuje její životnost a tím zvyšuje její užitnou hodnotu. Prostorná kabina TechCenter, jejíž čelní sklo zaujímá téměř 1,5 m2, vám poskytuje jedinečný přehled o tom, co právě děláte. Připočtete-li hladinu vnitřního hluku s úrovní 75 dB(A), můžete si vychutnat požitek z jakékoliv práce. Ergonomie a rozmístění pák snižuje vaši únavu. Volitelný, levou rukou ovládaný reverzor ve spojení s joystickem pro čelní nakladač dá vašemu traktoru ještě větší univerzálnost použití. Teplotu v kabině si můžete řídit prostřednictvím otočného kolečka a stejně pohodlně můžete ze svého sedadla ovládat vývodovou hřídel a vnější okruhy hydrauliky.

Zvolit si můžete jednu ze tří převodovek, která bude vyhovovat vašim potřebám a nárokům na komfort:

SyncroPlus 12/4 má 12 stupňů pro jízdu vpřed a čtyři pro zpátečku. Řazení skupin i jednotlivých rychlostí je plně synchronizované, umožňující řazení za jízdy při vyšlápnutí spojky. První stupeň a zpátečka v každé skupině jsou řazeny v přímce, což umožňuje snadnou změnu směru jízdy vpřed a vzad.

PowrReverser 16/16 s reverzorem řazeným plně pod zatížením, zajišťuje jemnou změnu směru jízdy vpřed a vzad bez nutnosti vypínání pojezdové spojky, užitečnou při práci s čelním nakladačem. Vždy se řadí čtyři synchronizované převodové stupně v předem navolené skupině. Převodovka PowerReverser je základní typ převodovky pro ČR.

PowrQuad se snadnou změnou čtyř stupňů, řazených pod plným zatížením bez nutnosti vypínání spojky a to v každé ze čtyř předřazených, synchronizovaných skupin. Navíc lze měnit směr jízdy vpřed a vzad prostřednictvím nezávislého reverzoru, ovládaného páčkou pro levou ruku, opět bez vyšlápnutí pedálu spojky.

 

 

Komentáře (0)Add Comment

Napiš komentář
Musíš se přihlásit, abys mohl přidat komentář. Zaregistruj se pokud ještě nemáš účet.

busy