Lesní technika Harvestory Valmet Valmet 941.1

Valmet 941.1

Valmet 941.1 je nový a zvláště výkonný harvestor konstruovaný pro operace s vysokými požadavky. Silný motor, robusní rameno jeřábu, odolná hlavice a nový řídící systém MaxiXplorer jsou předpokladem pro zvýšenou produktivitu.

Jedním z hlavních nových rysů harvestoru Valmet 941.1 je řídící systém MaxiXplorer, pracující na bázi Windows. Poskytuje operátorovi veškeré potřebné informace v optimálním rozložení na displeji. Má možnost vytváření informačních tabulek, které ukazují např. stav stroje a produkci za požadovaný čas.
Dalším rysem systému MaxiXplorer je postupový managment a řízení funkcí řezání. Rychlost řezu je značně zvýšena a umožňuje využívat veškerých ceníkových tabulek. Použití je snadnější, pružnější a přehledy jsou lepší pro orientaci. Zprávy o produkci nyní používají databázovou technologii, přístup k datům je rychlejší a složky jsou jednodušší.
Hardware se změnil u řídícího počítače se samostatným displejem a stroj je vybaven novým počítačem pro řízení funkcí chassis. Počet spojovacích kabelů je minimalizován. Výsledkem je lepší výkon s rychlejší komunikací jednotlivých zařízení.
Valmet 941.1 je vybaven motorem turbo diesel, jež je základem výkonu stroje. Kroutící moment má vrchol v nízkých otáčkách, což snižuje spotřebu paliva.
Pohodlí, které poskytuje kabina harvestoru Valmet 941.1, je nejlepší na světě. Kabina je velká a prostorná, s dostatečným prostorem nad hlavou. Sedadlo řidiče je otočné a umožňuje pohodlný posed všemi směry. Ergonomie je doladěna do posledního detailu. Prioritou je přístup čistého vzduchu a je snadné umístit vše, co operátor potřebuje pro svoji práci, do prostorných odkládacích schránek.

 

valmet941.1-2valmet941.1-3valmet941.1

Přibližná hmotnost: 23.500 kg
Standardní šířka: 2.990 mm
Motor: SisuDiesel 84 CTA 6-válec turbo
Výkon: 210 kW DIN (285 ks) při 1.600 ot/min
Kroutící moment: 1.300 Nm při 1.500 ot/min
Kabina: otočná s nivelizací
Jeřáb: CRH 24
Dosah: 10m, 8,1m
Kácecí hlavice: Valmet 370.2, Valmet 370E
Řídící a informační systém: MaxiXplorer

 

 

 

Komentáře (0)Add Comment

Napiš komentář
Musíš se přihlásit, abys mohl přidat komentář. Zaregistruj se pokud ještě nemáš účet.

busy