Lesní technika Lanovky Larix Larix Lamako

Larix Lamako

Larix Lamako je lanový systém konstruovaný pro dopravu dříví po rovině, po svahu i protisvahu v polozávěsu. event. v celozávěsu. Lanový systém larix Lamako obsahuje 3 lana: nosné lano, tažné lano a vratné lano

Lamako je univerzální, cenově příznivá lanovka s mechanickým pohonem bubnů s možností automatické jízdy vozíku. Lanovka je ovládaná pomocí rádiem řízených povelových stanic.

Výhody:

Lanovka je adaptována na zadní tříbodový závěs univerzálního kolového traktoru /věž, vrátky, bubny/, na předním tříbodovém závěsu traktoru jsou umístěny bubny s lany / vratné, nosné, montážní + kotevní lana/.Tímto způsobem zatížení náprav traktoru je dosaženo vysoké stability a mobilnosti celé soupravy i ve velmi komplikovaných a těžko dostupných terénech.

Velmi jednoduchý systém konstrukce bezúdržbových mechanických spojek a brzd.

Konstrukční řešení spojek a brzd zaručuje stabilní napětí v lanech.

Pneumatické ovládání bubnů lanovky neohrožuje životní prostředí – nevzniká zde nebezpečí úniku ropných látek do půdy či kontaminace povrchových a podzemních vod.

Montážní buben s polypropylenovým lankem značně ulehčuje práci a zkracuje dobu potřebnou pro postavení celého lanového systému.

K lanovému systému Larix Lamako je používán vozík Sherpa U 3t nebo vozík KOLLER Uska 1,5 nebo jednoduchý vozík DOL 2t místní provenience.

 

P3030082P3030093P3030098

Komentáře (0)Add Comment

Napiš komentář
Musíš se přihlásit, abys mohl přidat komentář. Zaregistruj se pokud ještě nemáš účet.

busy