image image image

Tabulky

Tabulky pro výpočet objemu kulatiny online s možností

uložení na webu a vytisknutí

Katalog

Katalog výrobců, prodejců lesní techniky a náhradních dílů, poskytovatelů služeb v lesnictví. Do katalogu se můžete jednoduše přidat a prezentovat Vaší firmu

Diskuze

Jestliže potřebujete s něčím poradit, navštivte naše diskuzní fórum

  • Tabulky
  • Katalog
  • Diskuze

HSM

Hohenloher Spezial-Maschinenbau GmbH & Co.KGje firma zabývající se vývojem, stavbou a prodejem lesnické mechanizace již více než třicet let. Hlavní část výrobního programu je věnována speciálním lesním kolovým traktorům (SLKT) v mnoha modifikacích. Další částí je výroba vyvážecích traktorů  a harvestorů. V současné nabídce je 5  čtyřkolových modelů SLKT, 2 modely  šestikolových SLKT, 6 modelů vyvážecích traktorů 6x6, 5 modelů vyvážecích traktorů 8x8, 3 modely harvestorů 6x6 a 3 modely harvestorů 8x8. Výroba a montáž všech strojů probíhá ve dvou výrobních závodech v Německu.  Celková roční produkce je okolo 120 strojů. 

Stroje HSM jsou velmi kvalitní a robustní stroje určené k práci v silném jehličnatém a listnatém dříví. Vybavení strojů a jejich konstrukce umožňuje nasazení ve všech druzích terénů. Naše stroje potkáte jak přibližují velmi silné listnaté dříví ve Francii, pomáhají v těžkém a kopcovitém terénu Švýcarska a Rakouska, v Německu zase pracují od slabého dříví v probírkách až po mnoha kubíkové výřezy často překračující délku dvacet metrů. Samozřejmě nesmíme zapomenout na nasazení traktorů v České republice kde se používají hlavně v terénech, kam se nedostanou harvestory a na Slovensko, kde se osvědčily jak při zpracování kalamity ve Vysokých Tatrách i Nízkých Tatrách, tak i při normálních těžbách a na ostatních horách Slovenska.

Pro zajímavost vyvážecí traktory a SLKT již pracují v Rusku na Sibiři a Petrohradské oblasti, Litvě a na Ukrajině. 

Konstrukce strojů 

Stroje HSM mají moderní, bezpečnou, robustní a velmi kvalitní konstrukci přizpůsobenou pro potřeby zákazníka s velkým důrazem na dlouhou životnost a levný provoz.

Ve všech strojích se používají nejnovější elektronicky řízené motory Iveco se vstřikováním Common Rail, které splňují nejpřísnější evropské předpisy. Veškeré další komponenty pocházejí od nejlepších výrobců např. Rexroth, ZF, NAF, Clark, Danfoss atd.

Velký důraz je kladený na nízké provozní náklady. Například hydraulický systém Load Sensing, který přizpůsobuje výkon čerpadla skutečné spotřebě a tím výrazně šetří palivo. Dalším příkladem je použití systému Panolin Clean Oil, který umožňuje výrazné prodloužení intervalu výměny hydraulického oleje.

Kabiny všech strojů splňují normy ISO ROPS a ISO 8082. Kabiny jsou odhlučněné s komfortním otočným sedadlem a teplovodním topením.

        Při konstrukci strojů HSM se využívají dlouholeté zkušenosti. Naše stroje mají kompaktní a velmi praktický tvar. Velký důraz je kladen na celkovou šířku stroje pro snadný pohyb na úzkých přibližovacích linkách.

 

 

Filtr na titulek      Počet zobrazených  
Číslo Titulek článku Zobrazení
1 HSM 904 ZH 6879
2 HSM 904 Z 5321
3 HSM 904 H 5241
4 HSM 904 5220
5 HSM 805 HD 5676
6 HSM 805 6848

Poslední komentáře

Tabulky pro výpočet
Dobrý den, 1) Délka kulatiny by mohla zůstávat dok
Husqvarna 560 XP
mam 560xp i 562xp a nemuzu si je vynachvalit,sem t
Husqvarna 560 XP
Mam pilu přes 3 roky - těžby, probírky, prořezávky

Poslední v diskuzi

Obrázky v galerii

Bottom Image Bottom Image Bottom Image Bottom Image

Bottom Image Bottom Image Bottom Image Bottom Image