image image image

Tabulky

Tabulky pro výpočet objemu kulatiny online s možností

uložení na webu a vytisknutí

Katalog

Katalog výrobců, prodejců lesní techniky a náhradních dílů, poskytovatelů služeb v lesnictví. Do katalogu se můžete jednoduše přidat a prezentovat Vaší firmu

Diskuze

Jestliže potřebujete s něčím poradit, navštivte naše diskuzní fórum

  • Tabulky
  • Katalog
  • Diskuze

Motorový kůň mk 13

Motorový kůň mk 13 je stroj připravený především pro práci v lese a lesním porostu při stahování dřeva, vytěženého či polomového o objemu cca 1 - 1,2 m3, tzn. o hmotnosti ca 800 - 1000 kg. Svými rozměry a pohyblivostí umožňuje vykonávat velmi úspěšně tuto práci v terénních podmínkách neumožňujících použití jiné techniky zaručující požadovaný výkon a objem.

 

Pohyb celého stroje obstarává pásový podvozek se třemi nápravami, z nichž jedna - přední, je hnací. Každé z obou hnacích kol je osazeno rotačním hydromotorem. Ovládání těchto hydromotorů přes pákový hydraulický rozvaděč je prováděno táhly, které je součástí řídící oje. Konstrukční součástí podvozku je nádrž na hydraulický olej o objemu 25 l.

 

Pracovní funkce stroje jsou dvě - spuštění a zpětné zatažení rampovacího štítu, odvíjení a zpětné navíjení pracovního lana. Spuštění a zpětné zatažení rampovacího štítu je uskutečněno přímočarým hydromotorem, odvíjení a zpětné navíjení tažného lana rotačním hydromotorem. Obě pracovní funkce jsou ovládány tlačítky vysílače dálkového bezdrátového ovládání stroje. Těmito tlačítky je dálkově ovládáno 12 V napětí cívek elektrohydraulických rozváděčů.

 

{gallery}images/stories/mk13{/gallery}

Rychlost pojezdu 6 km/h
Rychlost navíjení 0,5 /s
Tažná síla 1000 kg
Rozměry 280 d x 120 š x 135 v
Hmotnost 730 kg
Průměr lana/délka 6,3 mm/30 m
Akumulátor 12 V, 18 Ah
Vzhled stránek

Obrázky v galerii

Bottom Image Bottom Image Bottom Image Bottom Image

Bottom Image Bottom Image Bottom Image Bottom Image