image image image

Tabulky

Tabulky pro výpočet objemu kulatiny online s možností

uložení na webu a vytisknutí

Katalog

Katalog výrobců, prodejců lesní techniky a náhradních dílů, poskytovatelů služeb v lesnictví. Do katalogu se můžete jednoduše přidat a prezentovat Vaší firmu

Diskuze

Jestliže potřebujete s něčím poradit, navštivte naše diskuzní fórum

  • Tabulky
  • Katalog
  • Diskuze

Ohlédnutí do historie lanovkového přibližování dříví v ČR

Technická úroveň lesního hospodářství v Československu po 2. světové válce odpovídala všeobecně úrovni středoevropských lesnicky vyspělých zemí. Lidská a animální síla byla při lesnických pracovních činnostech jediným energetickým zdrojem. Soustřeďování i odvoz dříví bylo doménou koňských potahů. V horských oblastech se vedle využití koní provozovalo doznívající tradiční sáňkařské svážení dříví, ale také vůči půdě i porostu drastické ruční spouštění dříví.

Celý článek...

Dřevorubec junior 2010

Mistrovství České republiky v práci s motorovou pilou žáků učebního oboru Mechanizátor lesní výroby má již dlouhou tradici. V letošním roce byla pořadatelem Střední škola zemědělská a lesnická Frýdek-Místek. Soutěž probíhala ve dnech 5.-6. května na odloučeném pracovišti lesnických oborů v Bílé. Cílem této akce bylo umožnit žákům učebního oboru Mechanizátor lesní výroby, porovnat vzájemně své praktické dovednosti, dosažené během přípravy na toto povolání, a upozornit na dlouholetou tradici, kterou tento učební obor má. Soutěžilo se podle propozic "Dřevorubec", které platí i na mezinárodní úrovni.

Celý článek...

Strana 4 z 4

4
Další
Konec

Poslední komentáře

Tabulky pro výpočet
Dobrý den, 1) Délka kulatiny by mohla zůstávat dok
Husqvarna 560 XP
mam 560xp i 562xp a nemuzu si je vynachvalit,sem t
Husqvarna 560 XP
Mam pilu přes 3 roky - těžby, probírky, prořezávky

Poslední v diskuzi

Obrázky v galerii

Bottom Image Bottom Image Bottom Image Bottom Image

Bottom Image Bottom Image Bottom Image Bottom Image