image image image

Tabulky

Tabulky pro výpočet objemu kulatiny online s možností

uložení na webu a vytisknutí

Katalog

Katalog výrobců, prodejců lesní techniky a náhradních dílů, poskytovatelů služeb v lesnictví. Do katalogu se můžete jednoduše přidat a prezentovat Vaší firmu

Diskuze

Jestliže potřebujete s něčím poradit, navštivte naše diskuzní fórum

  • Tabulky
  • Katalog
  • Diskuze

Dřevorubec roku 2018 Adršpach

Jako dosud každý rok byla třetí lednová sobota dnem s červenou výstrahou pro všechny ty, kteří mají nějaký vztah k dřevorubectví, dřevorubeckému sportu a vůbec všemu co se týká lesa, dřeva a strojů pro jeho zpracování a dopravu. Pavel Cohla uspořádal jubilejní 10. ročník dnes již mezinárodní soutěže dřevorubců amatérů a profesionálů. O její kvalitě a obtížnosti svědčí účast některých bývalých i současných soutěžících na mezinárodním mistrovství České republiky  dřevorubců v disciplínách dle asociace ialc (mezinárodní asociace dřevorubeckého sportu).

Pravidelní návštěvníci, soutěžící i pořadatelé byli zvědaví zda domácí Jakub Vajda překoná dalšího "Adršpašana"  Ondřeje Jirmanna a dosáhne na hattrick v počtu celkových vítězství. Jakub začal svižně, v první disciplíně (pila), skončil druhý, příprava zápřahu pro LKT mu trochu unikla jako čistokrevnému dřevaři (7), při zvedání polena na valník prokázal

Celý článek...

Historický vývoj nástaveb na soustřeďování dříví

S rozmachem používání traktorů v lesním hospodářství na odvoz dřeva se začaly zapojovat traktory i do soustřeďování dříví. Traktory nejdříve dřevo soustřeďovaly pouze prostým vlečením, ale to skýtalo mnohé nevýhody. Dostupnost traktoru v porostu nebyla taková jako dostupnost koně a zajížděním do porostu byl poškozován spodek traktoru.

Celý článek...

Historie traktorů v lesním hospodářství

Traktory sehrály důležitou roli již na začátku 19. století. První traktory nevypadaly tak, jak je známe dnes, ale byly to spíš samojízdné pluhy nebo speciální zemědělské tahače. Šlo o zdokonalené parní stroje, které byly pro lesní hospodářství zcela nevhodné.

Celý článek...

Vzhled stránek

Obrázky v galerii

Bottom Image Bottom Image Bottom Image Bottom Image

Bottom Image Bottom Image Bottom Image Bottom Image