image image image

Tabulky

Tabulky pro výpočet objemu kulatiny online s možností

uložení na webu a vytisknutí

Katalog

Katalog výrobců, prodejců lesní techniky a náhradních dílů, poskytovatelů služeb v lesnictví. Do katalogu se můžete jednoduše přidat a prezentovat Vaší firmu

Diskuze

Jestliže potřebujete s něčím poradit, navštivte naše diskuzní fórum

  • Tabulky
  • Katalog
  • Diskuze

Dřevorubec roku 2018 Adršpach

Jako dosud každý rok byla třetí lednová sobota dnem s červenou výstrahou pro všechny ty, kteří mají nějaký vztah k dřevorubectví, dřevorubeckému sportu a vůbec všemu co se týká lesa, dřeva a strojů pro jeho zpracování a dopravu. Pavel Cohla uspořádal jubilejní 10. ročník dnes již mezinárodní soutěže dřevorubců amatérů a profesionálů. O její kvalitě a obtížnosti svědčí účast některých bývalých i současných soutěžících na mezinárodním mistrovství České republiky  dřevorubců v disciplínách dle asociace ialc (mezinárodní asociace dřevorubeckého sportu).

Pravidelní návštěvníci, soutěžící i pořadatelé byli zvědaví zda domácí Jakub Vajda překoná dalšího "Adršpašana"  Ondřeje Jirmanna a dosáhne na hattrick v počtu celkových vítězství. Jakub začal svižně, v první disciplíně (pila), skončil druhý, příprava zápřahu pro LKT mu trochu unikla jako čistokrevnému dřevaři (7), při zvedání polena na valník prokázal

Celý článek...

Historický vývoj nástaveb na soustřeďování dříví

S rozmachem používání traktorů v lesním hospodářství na odvoz dřeva se začaly zapojovat traktory i do soustřeďování dříví. Traktory nejdříve dřevo soustřeďovaly pouze prostým vlečením, ale to skýtalo mnohé nevýhody. Dostupnost traktoru v porostu nebyla taková jako dostupnost koně a zajížděním do porostu byl poškozován spodek traktoru.

Celý článek...

Historie traktorů v lesním hospodářství

Traktory sehrály důležitou roli již na začátku 19. století. První traktory nevypadaly tak, jak je známe dnes, ale byly to spíš samojízdné pluhy nebo speciální zemědělské tahače. Šlo o zdokonalené parní stroje, které byly pro lesní hospodářství zcela nevhodné.

Celý článek...

Poslední komentáře

Tabulky pro výpočet
Dobrý den, 1) Délka kulatiny by mohla zůstávat dok
Husqvarna 560 XP
mam 560xp i 562xp a nemuzu si je vynachvalit,sem t
Husqvarna 560 XP
Mam pilu přes 3 roky - těžby, probírky, prořezávky

Poslední v diskuzi

Obrázky v galerii

Bottom Image Bottom Image Bottom Image Bottom Image

Bottom Image Bottom Image Bottom Image Bottom Image